Svaz chovatelů měkkýšů a korýšů v České republice.

BLOG

10 dubna, 2021

Kvalita vody v ČR

Nepříliš kvalitní voda je také v Milovském, Zuberském a Skalském rybníku. Je zakalena po častých deštích a začíná se v ní rozvíjet fytoplankton. Zatím však vodní hladiny „nekvetou“.

„Žďársko je na tom ještě relativně dobře. Na Jihlavsku už byl vyhlášen zákaz koupání v rybníku Peklo,“ informovala Martina Fišarová z odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice v Jihlavě.

Čistotu vody mimo jiné negativně ovlivňuje i chov ryb. Ty by se sice v rybnících určených k rekreaci podle hygieniků chovat neměly, ale v praxi to tak není.